Jdi na obsah Jdi na menu

ZKZ Horní Bříza - Bolevec

O víkendu sehráli hráči Horní Břízy poslední zápas v domácím prostředí. Díky odstoupení Rozvadova budou za 14 dní místo zápasu doma pauzírovat. Hráči se tak chtěli rozloučit s domácím prostředím a hlavně nejlepšími fanoušky v celém Krajském přeboru zlepšeným výkonem, a hlavně výhrou. Zápas s Bolevcem byl také dalším existenčním zápasem, a soupeř na tom byl podobně.  Od začátku se hrál útočný fotbal z obou stran. Již v 7. minutě po kolmé přihrávce utekl obráncům Bolevce M. Chocholatý, ale pozorného Klečku v brance neprostřelil. Po chvíli se do vápna tlačil Frána, a po souboji s hostujícím obráncem se ocitl na zemi. Penalta se ale nekopala. Pak na druhé straně na hranici vápna pálil nebezpečně z otočky kapitán hostů Bublík. Mizera v brance střelu směřující k pravé tyči vytěsnil na roh. Následoval rohový kop Bolevce. Ten jak se ukázalo, byl velikou zbraní hostujícího týmu. Tuto standartní situaci měli hráči velice dobře nacvičenou. Všech 9 útočících hráčů se natlačilo do branky a tak centry směřující přímo do branky Břízy obrana vždy odvracela jen s velikými obtížemi. Za první poločas jich hostující tým zahrával celkem 8, a vlastně co roh to dobrá šance skórovat. Na druhé straně se v polovině prvního poločasu dostal na hranici vápna trochu prostoru          J. Paukner, ale hostující gólman jeho šanci zmařil. Postupně začalo být utkání nervózní a objevovaly se nebezpečné zákroky. Nejprve Hakr stáhnul unikajícího hostujícího útočníka před pokutovým územím, za což dostal žlutou kartu, a byl nařízen přímý kop. Ten ale hosté zahráli nepřesně. Na druhé straně byl faulován J. Paukner těsně poté, co přihrál Vrlovi do samostatného úniku. Rozhodčí bohužel necitlivě hru přerušil před dokončením akce. Po slabší pasáži se k nebezpečné situaci dostali znovu hosté. Rozhodčí posoudil střet Janky s Boleveckým útočníkem jako faul a tak hosté znovu zahrávali nebezpečnou standardku, a opět s nevalným výsledkem. Pak přišel faul, který patří na ledovou plochu ale nikoliv do fotbalu. Hostující obránce si „počkal“ na J. Pauknera aby mu vystavil ukázkový strom. Paukner, který v tom okamžiku přihrával před branku Bolevce zcela osamocenému Chocholatému, neměl šanci stojícího obránce zaznamenat, a tak se s ním střetl v plné rychlosti. Výsledkem byl slabý otřes, se kterým naštěstí mohl záložník Břízy po ošetření pokračovat. Nepochopitelné bylo chování hl. sudího. Ten nepřerušil hru ihned po tomto hrůzostrašném zákroku, ale počkal, zda přihrávka od Pauknera se dostane až k adresátovi. V momentě kdy Chocholatý zpracoval na malém vápně míč a chystal se zakončit, byla ale hra přerušena pro předchozí faul. Dalším zkratem bylo naskočení Bublíka do domácího Janky. Bublík, který v hlavičkovém souboji nemohl v žádném případě uspět, udeřil loktem domácího obránce, aby si tak pomohl k míči. Tento zákrok pro změnu z kategorie „karate“ zůstal úplně nepotrestán. Vrcholem pak bylo prohlášení hostujícího útočníka směrem k prvnímu asistentovi rozhodčího, kdy na upozornění aby se uklidnil, odpověděl: „ uklidni se ty, nech mě bejt a uhni ty …..“. Samozřejmě bez potrestání. V samém závěru poločasu se do dalšího úniku dostal J. Paukner, ale poločasové skóre zůstalo 0:0.

O poločase byl slyšet zvýšený hlas nejen z domácí kabiny, ale i z kabiny rozhodčích. A nutno dodat, že řeč pana delegáta se pozitivně projevila a celý druhý poločas byl již v naprostém pořádku. Také díky tomu, že domácí hráči převzali iniciativu a začali svého soupeře viditelně přehrávat. Tlak Horní Břízy korunoval ve 49 minutě aktivní J. Paukner. Na polovině soupeře převzal balon, dokázal se dostal až na hranici pokutového území, a tam v obležení tří hostujících obránců dokázal vyslat překvapivou střelu, která skončila až v síti 1:0. Bříza oproti minulému zápasu nepřestala být aktivní a dál se její hráči tlačili do zakončení. V 57 minutě tak po narážečce s Vrlou utekl obraně, znovu J. Pauner a tentokráte již podél hostujícího gólmana zvýšil náskok na 2:0. Hosté se snažili vrátit do zápasu, ale kromě několika již zmiňovaných rohových kopů se nedokázali prosadit před domácí brankou a jejich akce většinou končili nepřesností či dobrým zákrokem domácí obrany. Trenér Votípka v průběhu druhého poločasu využil i možnosti střídat a všichni hráči, kteří přišli, byli pro ofenzivu přínosem a vytvořili si několik zajímavých situací. Bohužel ke zvýšení skóre už nedošlo, a tak posledních 10 minut se Bříza zaměřila na defenzivu a s přehledem uhájila další letošní vítězství, na domácím hřišti letos poslední, a sice v poměru 2:0.

Horní Bříza: Mizera – Šimice, Frána (89: Landa), M. Paukner, Hackr, M. Chocholatý (90. Křížek), Vrla (73. Sluka), J. Paukner, Janka, Fedorco (82. Čechura), P. Chocholatý. Trenér: Václav Votípka

Bolevec: P. Klečka – Kadeřábek, Thomayer (65. Soukup), Šnaider, Kohout, Černý, Bublík, Šiml, Greif, Pelnář (85. J. Klečka), Šanoba. Trenér: Petr Nykles.

Nejlepší hráči: Jan Paukner – Petr Klečka. Poločas: 0:0. Branky: 49. a 57. Jan Paukner. Rozhodčí: Havel. ŽK: 2:5. Diváků: 165.